De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in het eerste handelsuur 0,7 procent lager. Aegon en OCI waren opvallende dalers.

De effectenbeurs in Amsterdam is maandag met verlies aan de nieuwe handelsweek begonnen. In de rest van Europa stonden eveneens minnen op de koersenborden. De Europese beurshandel deed een stap terug na de flinke winsten op vrijdag.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in het eerste handelsuur 0,7 procent lager op 431,40 punten. De MidKap ging licht omhoog tot 648,24 punten. In Parijs, Frankfurt en Londen waren minnen te zien tot 1 procent.

OCI en Aegon in de min

In de MidKap leverde OCI 2,2 procent in. OCI en zijn Amerikaanse branchegenoot CF Industries zien af van de transactie waarbij CF de Amerikaanse en Europese kunstmestdivisies van het in Amsterdam genoteerde Egyptische bedrijf over zou nemen. Vanwege de aanpassing van Amerikaanse belastingwetten zien beide partijen geen voordelen meer in de deal, waarmee 8 miljard dollar was gemoeid.

Aegon ging 2,9 procent omlaag in de AEX. De verzekeraar meldde de verkoop van zijn Britse lijfrenteportefeuille van 3 miljard pond aan branchegenoot Legal & General. Aegon gebruikt de opbrengst mede om zijn financiële buffers te versterken.

Randstad verloor 0,2 procent. De uitzender kondigde vrijdagavond aan het Italiaanse uitzendbedrijf Obiettivo Lavoro over te nemen voor 102,5 miljoen euro.

Megadeal Bayer en Monsanto

Het Duitse chemie- en farmacieconcern Bayer stond in Frankfurt 3,2 procent in de min. Bayer maakte bekend in totaal 62 miljard dollar over te hebben voor de overname van de Amerikaanse producent van landbouwchemicaliën Monsanto.

De Duitse toeleverancier aan de chipindustrie Aixtron sprong bijna 14 procent omhoog in Frankfurt. Het bedrijf wordt voor 670 miljoen euro overgenomen door een groep Chinese investeerders.

Budgetmaatschappij Ryanair noteerde in Dublin 2 procent in de plus, na de bekendmaking van cijfers over het eind maart afgesloten boekjaar. De nettowinst ging met 43 procent omhoog. Voor dit jaar voorziet de prijsvechter een minder sterke winstgroei.

De prijs van een vat Amerikaans olie zakte maandagochtend met 1,3 procent tot 47,80 dollar. Brent werd 1 procent goedkoper op 48,24 dollar per vat. De euro was 1,1234 dollar waard, tegen 1,1210 dollar bij het luiden van de slotbel in Europa op vrijdag.

Bron: ANP/Z24

Dit artikel is oorspronkelijk verschenen op z24.nl